Zagospodarowanie odpadów metalowych niekonwencjonalnie, cz. 2

Stal i inne metale

Podobny, jak w przypadku pruszkowskiej GFS, choć na mniejszą skalę pomysł na ponowne wykorzystanie części metalowych przedmiotów i urządzeń przy istniejącym skupie złomu mieli właściciele galerii KOVOZOO w Czechach. Kov to po czesku metal. Z jego złomu stworzono figury przeróżnych zwierząt, które można oglądać zwiedzając to nietypowe zoo w miejscowości Staré Město.

Zagospodarowanie odpadów metalowych niekonwencjonalnie

Fragment ekspozycji Kovozoo

Wracając w rodzime strony, to szukając metalowych cudeniek „z odzysku” warto odwiedzić restaurację – galerię „Bury Miś” w Bukowinie Tatrzańskiej. Tam wena i kunszt twórcy przejawiają się w licznie reprezentowanych „metalmorfozach” złomu. Powstają mniejsze i większe dzieła, rzeźby i unikatowe przedmioty użytkowe. W 2016 roku pracownia stworzyła puchary dla Tour de Pologne, do wykonania których użyte zostały oryginalne części rowerowe z poprzednich wyścigów TdP dostarczone przez organizatora.

Zagospodarowanie odpadów metalowych niekonwencjonalnie

Puchar TdP 2016

Wśród wielu często wyróżnianych dzieł Małej Manufaktury Radykalnej Metalmorfozy Złomu nam najbardziej spodobała się 6-osobowa ławka „Ampulum Situlum” wykonana dla marki Grolsch.

Zagospodarowanie odpadów metalowych niekonwencjonalnie

„Ampulum Situlum”

Tytanowe wariacje

Tytan to metal do zadań specjalnych (inżynieria biomedyczna, lotnictwo, auta i motocykle sportowe, sprzęt alpinistyczny). Odporny na korozję prawie tak, jak platyna staje się coraz częściej materiałem jubilerskim. Złom tytanowy z pewnością należy zaliczyć do szlachetnych. Poniżej prezentujemy przykłady metamorfoz tytanowych z pracowni MMRMZ.

 

zagospodarowanie odpadów

„Tytaneria”

zagospodarowanie odpadów

Pierścienie tytanowe

zagospodarowanie odpadów

Tytanowe „Serce Walentego”

Zobacz inny podobny tekst: ” Twoje ukochane auto zawsze blisko Ciebie

2018-03-28T14:58:13+00:00 Marzec 27th, 2018|zagospodarowanie odpadów|0 Comments

Dodaj komentarz